Bojíte se jít k psychologovi? Jděte ke kadeřnici!

Možná máte problém svěřovat se psychologovi – nemáte k němu důvěru, nevěříte, že ho zajímají vaše trable, prostě vás vyslechne (a kdo ví, jestli), protože mu za to zaplatíte...

Takový postoj sice není vůči psychologům fér, ale co naplat, jsou lidé, kteří mají z návštěvy u psychologa obavy. A přitom by se tolik potřebovali někomu svěřit se svými problémy!

Co má kadeřnice společného s psychologem?

No schválně – mlčíte u kadeřnice, nebo nezavřete pusu? Jestli mlčíte, je nejvyšší čas to změnit. Jestli nezavřete pusu, návštěva kadeřnictví má pro vás mnohem větší přínos, než si myslíte. Kadeřnice totiž mohou pomoci svým zákaznicím získat větší sebevědomí, ale také zvládat stres a úzkost nebo dokonce zlepšit mezilidské vztahy. Pokud nepotřebujete vyloženě odbornou radu psychologa, zajděte na terapii do kadeřnictví.

Když potřebujete zvednout sebevědomí…

Necítíte se ve své kůži? Zkuste nový účes. Ženy často mění svůj účes po rozchodu s partnerem nebo po narození dítka – je to určitá forma sebevyjádření a sebepoznání, jejíž terapeutické účinky můžete využít kdykoli. Vlasy jsou totiž součástí naší identity a odrážejí naše emoce a nálady. Kadeřnice jako odbornice na vlasy musí být také trochu psycholožka – dokáže poradit účes, který vám bude slušet, zvýrazní vaši osobnost a zároveň bude odpovídat vašemu životnímu stylu.

Kadeřnice vám pomůže nejen najít účes, který vám sedne, ale poradí vám i s péčí o vlasy, která zlepší jejich zdraví a vzhled, což také posílí vaše sebevědomí. Pokud má zákaznice například problémy se suchými vlasy, kadeřnice jí doporučí produkty a způsob, jak udržovat své vlasy hedvábně hladké a zářivě lesklé. Když budete udržovat své vlasy zdravé a krásné, s každým pohledem do zrcadla se budete cítit lépe a sebevědoměji.

Když se potřebujete vypovídat…

Návštěva u kadeřnice ale může být ještě o něčem jiném než jen o úpravě vlasů. Kadeřnice bývají skvělými posluchačkami a poskytují zákaznicím prostor k tomu, aby si mohly vyříkat své problémy. Dokáží chápat potřeby a obavy svých zákaznic, nabídnout jim pocit komfortu, důvěry a uklidnění. Proč nevyužít příležitosti ke sdílení svých emocí s někým, kdo je ochoten naslouchat a porozumět problémům jiných?

Kadeřnice jsou navíc často vnímány jako důvěryhodné, neutrální a nestranné osoby, se kterými se dá snadno komunikovat. Vzhledem k tomu, že nejsou členy rodiny nebo přátelského kruhu, je snazší otevřít se a mluvit o svých problémech bez obav z odsouzení. Mnoho žen tak svěří své kadeřnici i ta nejtajnější tajemství. A protože si kadeřnice vyslechnou mnoho nejrůznějších příběhů, osobních postojů a individuálních postřehů svých zákaznic, samy jsou schopné poskytnout podporu i cenné rady.

Když si potřebujete vydechnout…

Pokud nemáte v úmyslu měnit svůj oblíbený účes ani mluvit o svých problémech, i tak má návštěva kadeřnictví smysl. Je to totiž báječné místo také na relaxaci. Přátelské, pozitivní prostředí salonu pomáhá zákaznicím uvolnit se a cítit se dobře, což má příznivý vliv na jejich náladu i celkové rozpoložení. Při mytí a úpravě vlasů, ideálně doplněných masáží hlavy, tak můžete v klidu relaxovat, nemyslet na starosti, zbavit se stresu.

Podobné útočiště nabízejí i kosmetické salony, kde budete mít možná více soukromí. Kosmetička ale pracuje s vaším obličejem a při tom se nedá dost dobře mluvit – u kosmetičky je proto lepší v tichosti relaxovat a třeba si i zdřímnout. Velký potenciál pomoci zákaznicím zlepšit náladu i sebevědomí prostřednictvím kvalitní péče, přátelského prostředí a empatie mají také další poskytovatelé služeb krásy jako manikérky, pedikérky nebo masérky.

Autor: Hana Pavlínová

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy