Havelka: O dvojím světě businessu a budhismu

Po sametové revoluci se vrátil z Německa a okamžitě se stal jednou z nejvýraznějších tváří české reklamy. Miloval rock’n’roll, podnikal, s ničím se moc nepáral, poté ale vážně onemocněl. Proč nachází inspiraci v budhismu?

Chtěl být divokou rockovou hvězdou a hrát s kapelou, ale život v emigraci s rodiči ho odvál od sociologie k reklamě. S 20 tisíci markami přijel do Čech otevřít pobočku reklamní agentury a na zelené louce využil možností doby, když říká „Přijel jsem a tady se tančilo na jednorožcích“.

„Často jsem dělal chyby a narážel do zdi“ komentuje svou neustálou cestu neprošlapanými cestičkami. Ví dobře o čem mluví, protože sám svým zbytnělým egem určitě v minulosti naštval mnoho lidí a vysloužil si pověst arogantního člověka, který rád provokuje. Dnes český AdMan, který stál za řadou ikonických reklam, inspiruje svými zkušenostmi a jeho tón je o poznání smířlivější. Mohou za to i opakovaná závažná onemocnění?

Kouzlo sebepoznání našel v budhismu, jehož filozofie otevírá prostor dívat se na svět i sám na sebe jako pozorovatel. Získal díky němu potřebný odstup. „Nepřestává mě překvapovat ten rozkol mezi tím co všechno lidstvo ví a jak se přesto chová“, zamýšlí se mj. nad tím, proč není na světě lépe a jsme svědky tolika utrpení.

  • Jaká byla jeho životní cesta? 
  • Co mu přineslo, ale i vzalo velké ego? 
  • Proč se dodnes vzdělává? 
  • Jak si pomáhá v těžkých chvílích?

Poslechněte si mimořádně osobní rozhovor s mužem, který se nepřestává vzdělávat a krotit silné ego mu napomáhá i filozofie budhismu.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy