Jak to máte veliké?

Intimní partie jsou je často diskutované téma, které vzbuzuje zvědavost i obavy. Jaké jsou průměrné velikosti prsou a penisů u nás, jak se tyto velikosti mění v průběhu života?

V této oblasti je hodně předpojatostí a nejasností, podívali jsme se na výzkumy (dělají je hodně výrobci a prodejci spodního prádla a statistiky jsou zajímavé. Je to prostě o průměrech a je otázka, k čemu vám taková informace vlastně v životě může být, ale je to zábavné...

Průměrné velikosti prsou

Velikost prsou se měří obvodem hrudníku a velikostí košíčků. V Evropě se průměrná velikost podprsenky pohybuje okolo 75B až 80C. Studie ukazují, že ženy ve střední Evropě mají průměrné velikosti podobné těmto údajům:

  1. Německo: Průměrná velikost podprsenky je 80C.
  2. Česká republika: Průměrná velikost podprsenky je 75B.
  3. Polsko: Průměrná velikost podprsenky je 75B.

Velikost prsou může být ovlivněna různými faktory, jako jsou genetika, hmotnost, těhotenství a hormonální změny. U žen může dojít k výrazným změnám velikosti prsou během života, zejména během puberty, těhotenství, kojení a menopauzy. Například během těhotenství a kojení se prsa často zvětšují, zatímco po menopauze mohou ztratit část své objemnosti kvůli poklesu hladiny estrogenů.

Největší prsa na světě Podle Guinnessovy knihy rekordů mají největší přirozená prsa na světě průměrný obvod 178 cm, což je případ americké modelky Annie Hawkins-Turner.

Průměrné velikosti penisů

Velikost penisu se měří ve ztopořeném stavu a ve většině studií je průměrná délka penisu ve ztopořeném stavu mezi 13 až 15 cm. Zde jsou konkrétní údaje pro střední Evropu:

  1. Německo: Průměrná délka ztopořeného penisu je 14,5 cm.
  2. Česká republika: Průměrná délka ztopořeného penisu je 15 cm.
  3. Polsko: Průměrná délka ztopořeného penisu je 14,3 cm.

Rekord pro nejdelší penis drží Roberto Esquivel Cabrera s neuvěřitelnými 48 centimetrů.

Velikost penisu je většinou geneticky daná a v průběhu života se výrazně nemění. Největší růst nastává během puberty, kdy dochází k nejvýraznějším změnám. Po pubertě zůstává velikost penisu většinou stabilní, i když ve stáří může dojít k mírnému zmenšení kvůli ztrátě elasticity a svalové hmoty.

A co další části?

Další intimní partie, jako je vagína, se mohou také měnit v průběhu života, zejména po porodu. Elasticita vagíny se může s věkem a po porodech měnit, ale díky svalům pánevního dna a cvičením, jako je Kegelovy cviky, lze tuto elasticitu částečně obnovit.

U mužů mohou varlata s věkem mírně klesat kvůli ztrátě elasticity kůže a snížení produkce testosteronu. To může také ovlivnit velikost a konzistenci varlat.

Variabilita ve velikosti

Velikost intimních partií se může výrazně lišit mezi jednotlivci. Například průměrná délka pochvy se pohybuje mezi 7 až 12 cm v klidovém stavu, ale při vzrušení se může prodloužit až o 50 %. Podobně může penis v klidovém stavu měřit mezi 7 až 10 cm, ale při erekci se může zvětšit o 50 % až 100 %.

Ještě pár zajímavostí

Velikost a sexuální uspokojení

Existuje mnoho mýtů o tom, že velikost intimních partií je klíčová pro sexuální uspokojení. Studie však ukazují, že důležitější než velikost je kompatibilita partnerů a komunikace. Například studie publikovaná v Journal of Sexual Medicine zjistila, že většina žen nepovažuje velikost penisu za zásadní faktor pro jejich sexuální uspokojení.

Sebevědomí a intimní partie

Mnoho lidí si klade otázku, zda jejich velikost intimních partií je „normální“. Důležité je si uvědomit, že variabilita je zcela normální a že média často zkreslují představy o „ideálních“ rozměrech. Přijetí svého těla a zdravé sebevědomí jsou klíčem k uspokojivému sexuálnímu životu.

Velikost intimních partií u lidí ve střední Evropě se příliš neliší od ostatních částí světa. Průměrná velikost prsou a penisů je v souladu s globálními průměry a změny velikosti v průběhu života jsou normální. Zajímavé extrémy ukazují, jak různorodá může být lidská anatomie. Klíčem k sexuálnímu zdraví a spokojenosti je přijetí svého těla takového, jaké je, a zaměření se na zdravý životní styl, který podporuje celkovou pohodu a sebevědomí.

Autor: Magda Vaňková

Foto zdroj: Pexels.com 

Články s podobnými tématy