Umíte sex?

07.06.2022

Ve vztahu často očekáváme, že ten druhý bude automaticky vědět, co máme rádi. A také předpokládáme, že co se líbí nám, bude milovat i náš partner. Máme to správně?

RICHARD VOJÍK 

Někteří muži se mylně vrhají partnerce do klína a snaží se ji doteky na vagině otevřít k větší chuti a radosti ze sexu a následně se diví, že způsobili pravý opak. Naproti tomu některé ženy dlouze hladí partnera na hlavě, na hrudi či ramenou, aby ho nevystrašily. A on z toho usne :-)

Plusy a minusy, jak fungují

To, co jsem právě popsal, funguje proto, že naše těla mají polaritu. Mužské „+“ je v oblasti pánve –pohlaví – kde ale je (bohužel?) ženské minus. Minus u žen nemá radost z prvoplánových doteků zaměřených na vzrušení. Mužské minus najdeme v oblasti hrudi a na prostatě. Ženské plus je dost rafinovaně skryto všude jinde než na pohlaví. Jeho hlavní sídlo je v srdci. Proto se říká, že ženy mají raději telenovely, které se věnují vztahům, a muži preferují filmy zaměřené na sex.

Sladké začátky

Pokud se zamilujeme a začínáme spolu chodit, jsme na začátku vztahu, ladíme se jeden na druhého. Více intuitivně a také velmi bedlivě sledujeme reakci jeden druhého a díky tomu dokážeme rychle reagovat a přizpůsobit se. Ani nám nevadí, že děláme něco, co nám samotným nedává příliš smysl. Je to přece pro miláčka. Po pár letech, a když ještě přijdou děti, únava a nechuť zabíjí náš společný intimní život. V těchto chvílích je důležité pár základních věcí…

Řekni, co miluješ, a nauč se, co miluje tvůj partner.

Zdravá komunikace je základ. Je třeba si navzájem pravdivě říct, co se nám líbí a co v nás lásku zavírá. Například si můžeme ukázat místa a kvalitu doteku. A také si povědět, jak se má kdo dívat a na co myslet, když k sobě přistupujeme.

Pavel Ovsík 

Článek je převzatý z Pravého domácího časopisu  zdroj