Je tohle důvod, proč se stydíte mluvit o sexu?

Proč se vlastně stydíme mluvit o intimních věcech, i když jsou pro nás tak důležité? Je to zrovna u vás jeden z těchto důvodů?

Co si budeme povídat, sex je jednou z nejpříjemnějších „věcí“, které v životě máme. Nemáme problém mluvit nadšeně o hudbě, jídle nebo o filmech, ale sex je pro nás často tabu. Co jsou zrovna ty vaše důvody, proč o tom nemluvíte?

1. Dějí se vám fyzické změny? Snížená sexuální výkonnost, menopauza u žen a potíže s erekcí u mužů. Máte proto pocit nesamostatnosti nebo strachu, který může bránit otevřené komunikaci?

2. Máte špatné zkušenosti se změnami? Změnily se vaše sexuální touhy nebo preference a je to těžké sdílet s okolím.

3. Máte strach z neúspěchu?

4. Jste staří? Je nepřístojné ve vašem věku o tom mluvit? 

5. Brání vám kultura a tradice? Jste z konzervativního prostředí?

6. Ničí vás společenský tlak a tabu? Máte pocit tabu kolem témat spojených se sexem, a obávate se, že budete posuzováni nebo odsuzováni, pokud budete o těchto tématech otevřeně hovořit?

7. Máte za sebou striktní výchovu a náboženské vlivy? Je sex hříšný nebo nemorální a vede to k pocity viny nebo studu?

8. Špatné osobní zkušenosti? Jako je šikana nebo ponižování kvůli sexuální orientaci nebo sexuálním preferencím? A proto se bojíte otevřeně hovořit o svých sexuálních záležitostech?

9. Bojíte se odsouzení? Že budete odsuzováni nebo že partner nebo okolí nepochopí vaše sexuální potřeby, touhy a preference?

10. Máte nedostatek sexuálního vzdělání? Nedostatek informací? Nevíte, jak o těchto tématech hovořit nebo kde najít spolehlivé informace?

Jestli ne, tak co blbneme?

1. Fyzické a emocionální zdraví Sex může hrát roli ve fyzickém a emocionálním zdraví a to i ve zralém věku. Usilování o udržení sexuálního zdraví může být důležité pro celkový pohodový život.

2. Vztahy a intimita: Sex může být důležitým aspektem vztahů a intimita může hrát klíčovou roli v partnerském spojení. Pro mnoho lidí kolem 50 může být sex způsobem, jak si udržet blízkost a sounáležitost s partnerem.

3. Sebevyjádření a identita: Sex může být způsobem, jak vyjádžit svou sexuální identitu a preference. Může to být důležité pro pocit sebe sama a celkovou životní spokojenost.

4. Spokojenost a kvalita života: Uspokojivý sexuální život přispívá k celkové spokojenosti a kvalitě života. Pro některé lidi může být toto uspokojení důležité, zatímco jiní se na jiné aspekty života zaměřují více.

5. Zábava a radost: Sex může být prostředkem pro zábavu a radost, a to bez ohledu na věk. Pro mnoho lidí může být sexuální aktivita způsobem, jak si užít a prožít potěšení.

Autor: Oto Jasnější

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy