Co takhle adventní výlet na předvánoční trhy kousek od hranic?

Pojďme se prostě nechat unést vánoční atmosférou, všemi lákadly, chutěmi a udělat si za tím výlet někam za hranice. Tahle místa jsou nejlepší…

Ano, vánoční trhy mohou být otravné, ale i jedinečným zážitkem plným barev, vůní, tradičních řemesel a vánoční atmosféry. Pojďme se podívat na to, co lze zažít při návštěvě vánočních trhů v zahraničí s rodinou a kam za tím jet.

Na vánočních trzích se můžete těšit na ručně vyrobené výrobky a tradiční řemesla, jako jsou dřevěné hračky, vánoční ozdoby, keramika, svíčky, vánoční svetry a další unikátní předměty, které si můžete koupit jako originální dárky pro blízké.

Určitě tam najdete širokou škálu lahůdek a místních specialit. Můžete ochutnat tradiční vánoční pokrmy jako glühwein (svařáky), vánoční cukroví, pečené kaštany, tradiční klobásy, sýry, a další lahůdky, které lákají k ochutnávce.

Můžete to spojit i s procházkou po městech se zážitkem pro všechny smysly. Vůně skořice, jehličí a vánočních výrobků se mísí v ovzduší, přičemž všude kolem vás budou zářit vánoční světla a barevná výzdoba. Hudba, vánoční koledy a živé vystoupení dodávají trhům tu správnou atmosféru.

Konají se tady různé programy pro děti i dospělé. Mohou to být vánoční dílny, kde si můžete vyzkoušet vlastní výrobu vánočních ozdob nebo si vyslechnout příběhy o vánočních tradicích. Některé trhy také nabízejí projížďky na ponících nebo kolotoč pro děti.

No a ještě je tady folklor - na některých vánočních trzích můžete vidět ukázky tradičního folklóru a lidových tradic daného regionu. Místní obyvatelé se oblékají do tradičních kostýmů, tančí a předvádějí tradiční zvyky a řemesla.

Jaké trhy jsou nejlepší?

Tohle jsou naprosté stars… Jsou vyhlášené pro svou atmosféru, tradice, širokou nabídku tradičních vánočních výrobků a gastronomické lahůdky a nejsou (zase až tak) daleko.

Vánoční trhy ve Vídni

Vídeňské vánoční trhy jsou jedny z nejznámějších v Evropě. Nabízejí rozmanité trhy po celém městě, jako například na náměstích Rathausplatz, Maria-Theresien-Platz a Schönbrunn. Trhy jsou známé pro své tradiční řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, gastronomii a atmosféru.

Co všechno se dá v tomto městě vidět ještě nad rámec trhu jsme psali v tomto článku ZDE.

Norimberk, Německo

Tyto trhy jsou považovány za jedny z nejtradičnějších v Německu a jsou známé pro svou historii sahající až do středověku. Na hlavním náměstí Hauptmarkt najdete stánky s tradičními dřevěnými hračkami, skleněnými ozdobami, klobásami, medovinou a dalšími specialitami.

O Norimberku jsme psali ZDE.

Drážďany

Striezelmarkt v Drážďanech: Jedny z nejstarších vánočních trhů v Německu se nacházejí v Drážďanech. Trh je pojmenován po Striezel, což je název pro tradiční vánoční dort (Dresdner Christstollen). Trh nabízí tradiční řemeslné výrobky a slavnostní atmosféru.

Je toho tady k vidění více – koukejte ZDE

Trhy v Krakově

Trhy v Krakově se konají na hlavním náměstí a jsou známé pro své tradiční polské řemeslné výrobky, vánoční dekorace, tradiční jídla a atmosféru plnou vánoční radosti.

Máme zpracováno ZDE

Budapešť

Toto město hostí několik vánočních trhů v různých částech města. Trhy jsou známé pro své tradiční maďarské výrobky, jako jsou ručně vyrobené vánoční ozdoby, tradiční jídla a atmosféru plnou světel a radosti.

Více info ZDE

Ale to není všechno, krásné trhy můžete najít i tady 

  1. Lipsko - opomíjené nejen na Vánoce 
  2. Berlín také neomrzí                                    
  3. Pravé alpské Vánoce v Innsbrucku
  4. Mnichov, rozhodně není ošizený 
  5. Salzburg - jeden z nejpůsobivějších 
  6. Proč nezajet do Lince?
  7. Bratislava, ta je také skvělá 

Hezký advent

 

Autor: Oto Jasnější

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy